استقرار شعب تخصصی صلح و سازش در حوزه های قضایی سراسر استان گلستان

1434011799__dsc1504
رئیس کل دادگستری استان گلستان از استقرار شعب تخصصی صلح و سازش در دادگستری ها و دادسراهای سراسر استان خبر داد.
دکتر هادی هاشمیان در حاشیه ی بازدید از مجتمع شورای حل اختلاف گرگان با بیان این که هم اکنون در تعدادی از دادگستری ها و دادسراهای استان این شعب راه اندازی شده است گفت: این شعب به منظور ترغیب مردم به مصالحه و افزایش درصد سازش در پرونده ها ، راه اندازی می شود.
وی تصریح کرد: اعضای شورای حل اختلاف که از توانمندی و تخصص کافی  در امر صلح و سازش برخوردارند در این شعب مستقر می شوند.
هاشمیان در ادامه با قدردانی از تلاش اعضای شورای اختلاف برای سازش در پرونده ها گفت : هر چند امروز گام های خوبی در این بخش برداشته شده است اما هنوز تا رسیدن به نقطه ی مطلوب ، فاصله داریم.
وی تصریح کرد : سازش در پرونده ها علاوه بر رضایت طرفین و ایجاد آرامش روانی در جامعه  ، از ایجاد پرونده های بیشتر در محاکم ، جلوگیری می کند.
این مقام ارشد قضایی در بخش دیگری از سخنان خود بر ساماندهی واحد های اجرای احکام مدنی شورای حل اختلاف هم تاکید کرد و گفت: اقدامات لازم برای کاستن از تراکم پرونده در  این بخش باید صورت گیرد تا امکان پاسخ دهی به مردم و انجام کارهای شان تسریع شود.
هاشمیان همچنین تصریح کرد : برنامه ی زمانبندی حضور قضات در شورای حل اختلاف هم به گونه ای انجام شود که پرونده ها در شعب ، معطل نمانند.
رئیس کل دادگستری استان گلستان را در این بازدید ، احمد جعفری معاون قضایی و رئیس شوراهای حل اختلاف استان ، عزت الله حمزه نژاد رئیس کل دادگاه های عمومی و انقلاب شهرستان گرگان ، همراهی کردند.
از ابتدای امسال تا پایان مرداد ، بیش از ۳۰ هزار پرونده وارد ۲۸ شعبه ی شهری و روستایی شهرستان گرگان شده است.
Print Friendly, PDF & Email


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + بیست =