خسارات ۲۱۰ میلیون تومانی سیل به مزرعه پرورش ماهی قزل آلا در علی آباد کتول

imageIMG_0010

جاری شدن سیل در شهریور ماه امسال ۲۱۰ میلیون تومان به مزرعه سردابی پرورش ماهی قزل آلا در روستای سیاه مرزکوه واقع در شهرستان علی آباد کتول خسارت وارد کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل شیلات استان گلستان، محمود سقلی با اعلام این خبر گفت: جریان سیل در شهریور ماه امسال در منطقه کوهستانی سیاه مرزکوه به مرزعه سردابی ماهی قزل آلا و بخش های تولید و زیربنایی این مرزعه خسارات زیادی وارد کرد.

معاون آبزی پروری اداره کل شیلات گلستان در خصوص میزان خسارات وارد شده به این مزرعه تصریح کرد: این مزرعه با از دست دادن حدود ۲۵ هزار قطعه ماهی قزل آلا به وزن تقریبی ۴۵۰ گرم، به میزان ۵/۱۱ تن و به ارزش هر کیلو ۱۵ هزار تومان ، با مبلغ کل ۰۰۰/۵۰۰/۱۷۲ تومان متضرر شده است.

سقلی میزان زیان وارد شده به بخش زیربنایی این مزرعه را هم ۳۸ میلیون تومان برآورد کرد و گفت: طبق کارشناسی ها و بازدیدهای صورت گرفته از سوی کارشناسان اداره کل شیلات استان و شهرستان حدود ۳۸ میلیون تومان نیز به تاسیات زیربنایی این  مزرعه ضرر وارد آمده است.

وی در ادامه بیان داشت: گزارشات این خسارات به صورت مکتوب از سوی اداره کل شیلات گلستان به سازمان ها و ادارت ذیربط اعم از ستاد مدیریت بحران، فرمانداری، سازمان جهاد کشاورزی استان، بیمه و … جهت جبران بخشی از این ضرر و زیان ها ارائه داده خواهد شد.

لازم به ذکر است منطقه ییلاقی سیاه مرزکوه در ۲۵ کیلومتری شهرستان علی آبادکتول و در ارتفاع ۱۹۰۰ متری از سطح دریا واقع شده است.

Print Friendly, PDF & Email


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − 10 =