دستور ویژه معاون اول رئیس‌جمهور برای تکمیل سد «نرماب» گلستان

استاندار گلستان مطرح کرد
دستور ویژه معاون اول رئیس‌جمهور برای تکمیل سد «نرماب» گلستان/ تیم برنامه‌ریزی گلستان باید تقویت شود/ عملکرد ضعیف گلستان در واگذاری پروژه‌های ورزشی به بخش خصوصی
استاندار گلستان از دستور ویژه معاون اول رئیس جمهور برای تکمیل سد نرماب خبر داد و گفت: در دیدار اخیر ۱۰ نامه مهم را از ایشان دستور گرفتم.
صدر نیوز ، سیدمناف هاشمی صبح امروز در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان گلستان اظهار کرد: تعدد جلسات بسیار زیاد است و باید جلسات اهم و مهم شود و بیش از ۷۰ درصد وقت مدیران در جلسات سپری می شود و چون اکثرا تا ساعت ۱۶ در محل کار هستند نمی‌دانم کی فرصت می‌کنند حداقل پیگیری جلسات را انجام دهند.

وی ادامه داد: به نظرم یک موازی کاری و تداخلی بین این ستاد و کارگروه صادرات غیرنفتی، رفع موانع تولید و اشتغال وجود دارد که باید یک برنامه‌ریزی درست برای رفع این تداخل‌ها ایجاد شود.
استاندار گلستان تصریح کرد: همه مدیران درگیر این جلسه هستند و متوجه شدم در بسیاری از جلسات شرح وظایف و دستورات کار باید اصلاح شود و برخی مباحث تکراری مطرح می‌شود.
هاشمی گفت: در حوزه اقتصاد مقاومتی باید اقدامات متفاوت از دستور کار و تکلیف اصلی دستگاه‌ها باشد و ما از این جلسه خروجی بهتری می‌خواهیم که در استان تحرک و تحول ایجاد کند.
وی افزود: هدف ما در این جلسه پیگیری پروژه‌های محوری دستگاه‌ها است و چهار دستگاه استان ۷۱ پروژه محوری دارد که شاید کل دستگاه‌ها در استان ۱۵۰ پروژه محوری داشته باشد.
استاندار گلستان تاکید کرد: در پایش و اثرگذاری اقتصاد مقاومتی احساس می‌کنم خروجی خوبی نداشتیم و موفق نبوده‌ایم.
هاشمی گفت: الان فصل بودجه است و اگر پروژه محوری را شناسایی کنیم می‌توانیم تلاش کنیم در بودجه ردیف مناسب و موفقی را اخذ کنیم.
وی بیان کرد: در حوزه سد اصلی‌ترین کار ما سد نرماب و وشمگیر است و اگر امروز دستگاه‌های زیرمجموعه وزارت نیرو نتوانند در بودجه حل کنند باید وارد عرصه سرمایه‌گذاری شویم که نیاز به ورود ملی دارد.
استاندار گلستان خاطرنشان کرد: من روز شنبه با معاون اول رئیس جمهور جلسه داشتم و ۱۰ نامه را از ایشان دستور گرفتم که یکی از آنها بودجه ۳۰ میلیارد تومانی سد نرماب بود که دستور دادند با قید فوریت اقدام شود و امروز مسئول استانی ما در این حوزه باید با جدیت وارد شود و موضوع را از وزارتخانه مطبوع و سازمان مدیریت پیگیری کند.
هاشمی گفت: استان گلستان به استان قطب صنعت، معدن و تجارت تبدیل شده و متاسفانه عدم نوع تنظیم بازار در استان باعث شده که رقابت واحدهای صنعتی باعث تعطیلی واحد صنعتی دیگر شده است.
وی اضافه کرد: حوزه صنعت، معدن و تجارت در صدور مجوزها باید دوراندیشی بازار آن صنعت را هم داشته باشد که اگر اینگونه عمل کنیم موفق خواهیم شد.
استاندار گلستان خاطرنشان کرد: حوزه صنعت، معدن و تجارت و کشاورزی در این دو حوزه نقش بسیاری را دارند و باید با نگاه ویژه وارد عرصه شوند.
هاشمی گفت: با دکتر نوبخت دو جلسه گذاشتم و تمام نامه‌ها و موضوعات استاندار گذشته و مسائل جدید را با جدیت پیگیری کردم و اگر قرار باشد مسوولان استانی ما پیگیری نکنند ما موفق نخواهیم شد.
وی تاکید کرد: اگر مدیران ما با جدیت وارد عرصه شوند می‌توانیم افزایش ۱۰۰ درصد بودجه را برای استان داشته باشیم و باید برای توسعه، اقدامات جهادی را در دستور کار قرار دهیم.
استاندار گلستان گفت: تیم برنامه‌ریزی استان باید تقویت شود و کلید بسیاری از مسائل ما حوزه تخصیص و اعتبارات است.
هاشمی گفت: در حوزه آب و فاضلاب روشنایی و شهری مسائلی را مطرح کردند که باید پیگیری شود زیرا وزارت نیرو بهترین تجربه را در حوزه واگذاری پروژه‌ها و اقدامات دارد.
وی بیان کرد: گلستان در حوزه واگذاری پروژه‌های ورزش در کشور هیچ توفیقی نداشته است و متاسفانه برخی از دستگاه‌های دیگر استان نیز در این بخش توفیق چندانی نداشته‌اند در حالی که می‌توانند موفقیت‌های بسیار خوبی را در این بخش داشته باشند و استان در این زمینه غافل شده است.

Print Friendly, PDF & Email


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 5 =