رئیس کل دادگستری : ابلاغ الکترونیک ۴۶ درصد اوراق قضایی در گلستان

صدر نیوز به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دادگستری گلستان ابلاغ الکترونیک  ۴۶ درصد اوراق قضایی در گلستان //  ثبت نام ثنا پیش شرط ارائه هر گونه خدمات قضایی در محاکم

افراد به دادگستری ها و دفاتر خدمات الکترونیک قضایی مراجعه و در سامانه ابلاغ الکترونیک اوراق قضایی ( ثنا) ثبت نام کنند./ ثبت نام در دادگستری ها رایگان است .

رئیس کل دادگستری گلستان با بیان این که حذف ابلاغ کاغذی در دستور کار قوه قضاییه است گفت: ماهانه یکصد هزار برگه اوراق قضایی در استان صادر می شود که  این ماه ۴۶ درصد این اوراق ، الکترونیک به طرفین پرونده ابلاغ شد .

هادی هاشمیان که در جلسه شورای معاونین دادگستری گلستان سخن می گفت افزود: افراد با ثبت نام در سامانه ی ثنا ، کد کاربری قضایی می گیرند و اوراق قضایی مانند ، ابلاغ ، اخطار و احضاریه به جای ارسال به خانه ی آنان، به حساب کاربری اینترنتی آن ها ارسال می شود .

هادی هاشمیان افزود: ثبت نام در سامانه ثنا ، علاوه بر صرفه جویی در مصرف کاغذ ، سرعت و دقت ابلاغ اوارق قضایی نیز بیشتر می شود.

هاشمیان اضافه کرد: حتی کسانی که در دادگستری پرونده ندارند نیز می توانند با مراجعه به دادگستری ها ، رایگان در این سامانه ثبت نام کنند.

این مقام ارشد قضایی استان از فراهم شدن  امکان مشاهده اوراق قضایی در گوشی های هوشمند هم خبر داد و گفت : با نصب برنامه کاربردی ( اپلیکیشن ) ثنا ،افراد اوراق قضایی را روی گوشی هوشمند تلفن همراه خود ، مشاهده می کنند.

 

Print Friendly, PDF & Email


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 5 =