قاضی گلستانی در جمع ۵ قاضی برتر کشور در صدور آرای جایگزین حبس

صدر نیوز :حسین غنی

معاونت اجتماعی قوه قضاییه در مراسمی از محمدرضا عموزاده خلیلی قاضی جوان گلستانی پیشرو در صدور آرای جایگزین حبس تجلیل کرد .

عموزاده خلیلی قاضی شعبه ۱۰۱ کیفری گالیکش استان گلستان است که آرای جایگزین حبس ابتکاری زیادی مانند درختکاری و ویزیت بیماران نیازمند  به جای زندان برای متهمان صادر کرده است .

رئیس کل دادگستری گلستان پیشتر اعلام کرده بود پارسال قضات این استان بیش از ۳ هزار و ۲۰۰ رای جایگزین زندان صادر کردند که همین امر گلستان را در صدر استان های پیشرو کشور در این زمینه قرار داده است .

جشنواره تقدیر از آرای برتر جایگزین حبس با حضور محمدباقر الفت معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه قوه قضاییه در تهران برگزار شد.

پایگاه اطلاع رسانی دادگستری کل گلستان

 

در نشست هم اندیشی مسئولان قضایی و انتظامی استان گلستان اعلام شد ؛

رسیدگی به جرایم فضای مجازی تخصصی تر می شود .

رئیس کل دادگستری گلستان در جلسه مسئولان قضایی و انتظامی استان گفت : به منظور هماهنگی و رسیدگی تخصصی به جرایم فضای مجازی ، کارگاه آموزشی با حضور کارشناسان پلیس فتا و قضات دادسراهای استان برگزار می شود .

هادی هاشمیان افزود : با گسترده تر شدن فعالیت کاربران در فضای مجازی ، میزان تخلفات در این حوزه هم بیشتر می شود و لازم است دانش قضات ما در این زمینه به روز شود و افزایش یابد .

وی در ادامه گفت : شعب تخصصی رسیدگی به جرایم فضای مجازی  در همه حوزه ای قضایی استان فعال است و به شکایت های مردم  در این حوزه رسیدگی می کنند .

این مقام ارشد قضایی استان در ادامه سخنان خود با تاکید بر این که ساماندهی واحد های اجرای احکام یکی از برنامه های اصلی دادگستری در سال ۹۷ است افزود : برای تحقق این هدف همکاری نیروی انتظامی در زمینه احکام جلب ضروری است و باید به صورت ویژه به آن توجه شود .

هاشمیان در بخش دیگری از سخنان خود از ممنوعیت استفاده از کارشناسان خبره در پرونده های تصادفات هم خبر داد و گفت :  بر اساس بخشنامه ای که به همه حوزه های قضایی استان ارسال کرده ایم استفاده از نظر کارشناسان خبره در جایی که کارشناس رسمی دادگستری وجود دارد خلاف قانون است .

رئیس کل دادگستری گلستان در ادامه سخنان خود با تاکید بر این که نقض حقوق شهروندی خط قرمز دستگاه قضایی استان است تصریح کرد : دستگاه قضایی و انتظامی بیش از دیگران در التزام به قانون پیشگام باشند و برخورد با مردم باید بر اساس رعایت حقوق شهروندی و آیین دادرسی انجام شود.

سردار علی اکبر جاویدان فرمانده انتظامی استان گلستان نیز در این نشست با قدردانی از تعامل دادگستری گلستان با نیروی انتظامی استان گفت: راهکارهای تسهیل ارائه خدمات به مردم و رفع موانع و مشکلات از اهداف برگزاری نشست قضایی و انتظامی در استان است.

در این جلسه  معاونان قضایی رئیس کل دادگستری گلستان، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان و فرماندهان انتظامی استان نیز حضور داشتند .

Print Friendly, PDF & Email


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × دو =