مازندرانی:تقویت مثلث سه جانبه گرایی با مشارکت کارفرمایان استان گلستان

مازندرانی:تقویت مثلث سه جانبه گرایی با مشارکت کارفرمایان استان گلستان

مدیرکل تعاون کار تاکید کرد:تقویت مثلث سه جانبه گرایی با مشارکت کارفرمایان

مدیرکل تعاون کار ورفاه اجتماعی با تاکید بر اصل سه جانبه گرایی در حل وفصل مشکلات جامعه کار و تولید، بر مشارکت فعال و بیشتر کارفرمایان تاکید کرد.

به گزارش صدر نیوز : دکتر سعیدمازندرانی در جلسه هم اندیشی کانون های انجمن صنفی کارفرمایی استان اظهار کرد: سه جانبه گرایی سه ضلع دارد که متشکل از دولت، کارگرو کارفرماست و اگر هرکدام از آنها ضعیف باشند، این مثلث قادر نخواهد بود مشکلات جامعه کار و تولیدرا حل کند.

وی با اشاره به اهمیت حضور کارفرمایان در تصمیم سازی ها وتصمیم گیری ها افزود:یکی از مشکلات موجود بر سر راه کارفرمایان، عدم برقرای ارتباطات سازنده و تعامل خوب با دولت است.

مازندرانی با تاکید بر اینکه بسیاری از اختلافات و مشکلات کارگر وکارفرمابا گفتگو و نشست برطرف می شود، تصریح کرد: تعامل، گفتگوو مشارکت گذاشتن افکار و ایده ها وتقویت ارتباط با دولت، علاوه بر حل مشکلات کارگری وکارفرمایی، موجب روان سازی وتسهیل امورات واحدهای اقتصادی خواهد شد.

وی نقش کانون انجمن های انجمن های صنفی کارفرمایی را در تقویت این ارتباطات مهم ارزیابی کردوگفت:کانون های انجمن صنفی نماینده کثیری از کارفرمایان استان است و بابرگزاری نشست ها وجلسات مختلف با مسئولین استان در جهت رفع مشکلات واحد های اقتصادی تلاش کند.

مدیرکل تعاون کار ورفاه اجتماعی گلستان به وجود بیش ازدوهزار واحد اقتصادی بالای ۵ نفرکارگردر استان اشاره و خاطر نشان کرد: با افزایش مشارکت کارفرمایان در کانون و پیگیری مطالبات و خواسته های به حق آنان، جایگاه کانون انجمن های صنفی کارفرمایی در استان باید ارتقا یابد.

وی حضور کارفرمایان در فعالیت های فرهنگی، اجتماعی سیاسی را نیز ضروری خواندو افزود: در آمد حاصل از سرانه فرهنگی ورزشی کارگران، در بخش های مختلفی از جمله دوره های آموزشی تقویت فرهنگ کار، اعزام تیم های ورزشی کارگری به مسابقات ملی و بین المللی و…  هزینه می شود.

مازندرانی به طرح های تشویقی دولت برای کارفرمایان اشاره و تاکیدکرد: حفظ تولید و ایجاد اشتغال اولیت اصلی کشور در سال جدید است و ارائه طرح هایی از قبیل کارورزی و رونق تولید از جمله سیاست های حمایتی دولت می باشد.

وی اضافه کرد: در طرح کارورزی،حقوق و بیمه کارورزان برعهده دولت بوده و در صورت تمدید قرارداد کارفرما با کارورز، دولت تا دوسال بیمه سهم کارفرما را برعهده می گیرد.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی در پایان ابراز امیدواری کرد: پیشرفت کشور نیازمند مشارکت و کمک همه اقشار مردم و بخش خصوص ودولتی است.

مدیرکل تعاون کار تاکید کرد:تقویت مثلث سه جانبه گرایی با مشارکت کارفرمایان

مدیرکل تعاون کار تاکید کرد:تقویت مثلث سه جانبه گرایی با مشارکت کارفرمایان

 

Print Friendly, PDF & Email


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + هشت =