موضع‌گیری شدید وزیر بهداشت در مورد سهمیه‌های دانشگاه

موضع‌گیری شدید وزیر بهداشت در مورد سهمیه‌های دانشگاه

✅ دانشگاه‌های برتر جای نخبگان است و سهمیه‌ها با رتبه‌ی بالا نباید در تهران تحصیل کنند / خانواده شهدا روی سر ما جا دارند اما این کارها معنای عوام‌فریبی می‌دهد.

به گزارش صدر نیوز :

✅ یکی از مشکلات آموزشی سه دانشگاه شهر تهران که به آموزش پزشکی لطمه می‌زند، سهمیه‌هایی است که در قبولی دانشگاه لحاظ می‌شود، من در شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز پیشنهاد دادم که سهمیه‌های ورودی این دانشگاه ها را حذف کنند و معادل آن را به سهمیه دانشگاه‌های خارج از تهران اختصاص دهند.

✅ این درست نیست که فاصله‌ی رتبه‌ی افرادی در دانشگاه‌های تهران در رشته‌های پزشکی، دندان‌پزشکی، داروسازی و … این قدر زیاد باشد و یک فرد با رتبه‌ی ۳ هزار در کنار یک فرد با رتبه ۸۰ هزار در یک کلاس بنشینند.

✅ خانواده شهدا، ایثارگران و جانبازان مورد احترام همه ما و جامعه هستند و روی سر ما جا دارند اما گاهی کارهایی می کنیم که معنای عوام‌فریبی می‌دهد، باید جسارت داشته باشیم و اشتباه‌های گذشته را بپذیریم و آنها را اصلاح کنیم.

✅ دانشگاه‌های برتر کشور در تهران جای رقابت است و باید بهترین نخبگان کشور در این دانشگاه‌ها درس بخوانند، این وضعیت نه مورد قبول رهبر و نه سران قواست که بگذاریم رتبه‌های پایین و بالای کنکور با هم و در کنار هم در یک کلاس باشند و حقی از افرادی ضایع شود.

Print Friendly, PDF & Email


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + ده =