ناوگان فرسوده حمل و نقل روستایی گلستان نوسازی می شود

ناوگان فرسوده حمل و نقل روستایی گلستان نوسازی می شود

صدر نیوز به نقل از ایرنا – رییس اداره حمل و نقل مسافر اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای گلستان از پرداخت وام نوسازی ناوگان عمومی روستایی استان خبر داد و گفت: این تسهیلات به خودروهای سمند با کاربری تاکسی (EF7 ) ودر جهت آسان سازی رفت وآمد روستاییان واگذار می شود.

براساس اعلام روز سه شنبه راهداری گلستان به ایرنا، قربانعلی روحی اظهار داشت که وام پرداختی به ناوگان عمومی روستایی شامل ۸۰ درصد مبلغ خودرو طبق پیش فاکتور و ۲۰ درصد سهم متقاضی است.
وی با یادآوری اینکه وام بانکی مورد نظر از محل منابع مالی صندوق کارآفرینی امید گلستان تامین می شود، مدت بازپرداخت آن را ۶۰ ماهه و با سود چهاردرصد بیان کرد.
به گفته وی؛ متقاضیان تا پایان سال جاری مهلت دارند که برای تشکیل پرونده به دهیاری روستای محل سکونت خود مراجعه کرده تا پس از تشکیل پرونده و سیر مراحل بعدی، از طریق اداره کل به صندوق کارآفرینی امید معرفی شوند.
وی اضافه کرد که این تسهیلات به صورت شناور و به ۴۵۰۰ خودروی سمند در کشور پرداخت می شود که تاکنون حدود۱۰۰ نفر درگلستان به صندوق معرفی شده اند.
روحی ادامه داد: از مجموع معرفی شدگان به صندوق، تاکنون ۱۰ نفر موفق به دریافت وام شده و باقی در حال تشکیل پرونده در صندوق کارآفرینی امید هستند.
استان مرزی گلستان واقع در شمال ایران افزون بر پنج هزار کیلومتر راه اصلی، فرعی و روستایی دارد. مردم این استان در ۳۰ شهر و حدود ۱۰۷۵ روستا زندگی می کنند.

 

Print Friendly, PDF & Email


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + پانزده =