وزیر رفاه: وام ۴ میلیون تومانی به بازنشستگان اعطا می شود

وزیر رفاه: وام ۴ میلیون تومانی به بازنشستگان اعطا می شود

صدر نیوز به نقل از  ایرنا – وزیر رفاه، کار و امور اجتماعی از اعطای وام ۴ میلیون تومانی به بازنشستگان صندوق کشوری خبرداد و گفت : این تسهیلات بدون بهره اعطا می شود.

به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا، علی ربیعی روز دوشنبه در نخستین کنگره مجمع عالی کانون بازنشستگان کشوری که در هتل المپیک برگزار شد درجمع خبرنگاران افزود: برای این تسهیلات یک هزار و ۲۰۰میلیارد تومان در نظر گرفته شده است که به ۳۰۰ هزار بازنشسته اعطا خواهد شد.
وی بدون اشاره به زمان اعطای این وام به بازنشستگان اظهار کرد این تسهیلات ظرف سه سال به بازنشستگان داده می شود.
ربیعی گفت: روند فروش شرکت های سودآور صندوق های بازنشستگی را ادامه می دهیم و از سرریز سرمایه هایی که به وجود می آید در اختیار بازنشستگان قرار می دهیم و این امر در هر دو صندوق انجام خواهد شد.
وزیر رفاه در ادامه به بازنگری نظام اداره صندوق بازنشستگی اشاره کرد و گفت: این موضوع را رئیس جمهوری مطرح کرده و تاکید داشتند که این امر در دستور کار قرار خواهد گرفت و باید به سمت بنگاه داری های بزرگ برویم.
وی اضافه کرد: این طرح آماده شده و در حال نهایی شدن است.
ربیعی تصریح کرد: بازنگری نظام اداری صندوق های بازنشستگی در بهبود معیشت بازنشستگان تاثیر خواهد گذاشت و ما فکر می کنیم چون رئیس جمهوری در این خصوص دستور داشته دولت هم در این راستا به ما کمک خواهد کرد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: باید از این پس مطالبات صندوق از دولت در قالب سهام و اوراق بگیریم و هیچ شرکتی را نپذیریم چرا که این امر سود بیشتری برای بازنشستگان به ارمغان می آورد.
ربیعی در پاسخی مبنی بر اینکه آیا ارائه سبد غذایی به نیازمندان همچنان در دستور کار دارید، نیز گفت: این طرح در چهار مرحله در حال اجراست و مرحله اول آن نیز به اتمام رسیده است.
وی ادامه داد: برنامه حمایت غذایی و مبارزه با سوتغذیه به ویژه در گروه زنان و کودکان نیازمند در مناطق محروم و روستاها در حال انجام است و البته به صورت تخصصی نیز اقداماتی در این طرح صورت می گیرد.
ربیعی اعلام کرد: بسته غذایی نیازمندان معادل ۱۲۰ هزار تومان است که باید با سخنگوی دولت چانه زنی کنیم که این رقم را افزایش دهیم.

Print Friendly, PDF & Email


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 − هفت =