گالیکش پیشرو صلح و سازش در گلستان

گالیکش پیشرو صلح و سازش در گلستان

رئیس دادگستری شهرستان گالیکش از سازش ۵۲ درصدی پرونده ها در ۸ ماهه گذشته امسال در این شهرستان خبر داد.

صدر نیوز به گزارش روابط عمومی شورای حل اختلاف گلستان؛ عباس آریانپور گفت: در ۸ ماه گذشته سه هزار و ۴۶۱ پرونده به شعب شورای حل اختلاف شهرستان گالیکش وارد شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۲۷ درصدی را نشان می دهد.

وی به سازش ۵۲ درصد پرونده های ورودی در۸ ماه گذشته اشاره کرد و افزود: شهرستان گالیکش در مدت زمان یاد شده با سازش یک هزار و ۱۲۸ پرونده رتبه نخست صلح و سازش در استان گلستان را به خود اختصاص داده است.

آریانپور اضافه کرد: از مجموع پنجاه و شش هزار و ۷۰۰ پرونده ای که در این مدت به شعب شوراهای حل اختلاف استان وارد شده گالیکش با بیش از ۳۲ هزار مختومه رتبه دوم را نیز در این بخش از آن خود کرده است.

آریانپور با اشاره به مختومه شدن پرونده‌های وارده سال ۹۶، گفت: تلاش اعضاء و پرسنل شوراهای حل اختلاف قابل ستایش است چرا که با حداقل امکانات و پرداختی، نقش بسیار موثری در کاهش ورودی به محاکم و حل و فصل دعاوی مراجعین دارند.

رئیس شوراهای حل اختلاف گلستان نیز با بیان اینکه در این استان ۷۰۸نفر در شوراهای حل اختلاف مشغول به فعالیت هستند، اضافه کرد: شهرستان‌های گالیکش و کلاله بیشترین درصد مصالحه به مختومه قابل سازش را درهشت ماهه اول امسال داشتند.

احمد جعفری با بیان اینکه پیگیری و ممارست اعضای شوراهای حل اختلاف زمینه‌ی تحقق بخش قابل توجهی از اهداف این شوراها را فراهم کرده است، گفت: مجموعه شوراهای حل اختلاف با هدف بهره‌گیری از مشارکت‌های مردمی، ایجاد فرهنگ صلح و سازش و رفع اختلاف از طریق کدخدامنشی، تلاش برای حل و فصل دعاوی از طریق مذاکره بین طرفین و پیشگیری از طرح برخی دعاوی ساده در مراجع قضائی ایجاد شده است.

گفتنی است: شهرستان گالیکش با افزون بر ۶۳ هزار نفر جمعیت واقع درشرق استان گلستان، با ۳۹ عضو سه شعبه حل اختلاف رای، ۲ شعبه صلحی شهری و سه شعبه صلحی روستایی و دارد.

Print Friendly, PDF & Email


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش − دو =