۵۲۹ هکتار از زمین های جنگلی و مرتعی گلستان به بیت المال بازگشت

بازگشت ۵۲۹ هکتار از زمین های جنگلی و مرتعی گلستان به بیت المال

۳۸ هکتار از این زمین ها جنگل ، بیش از ۴۸۰ هکتار مرتع و بیش از ۱۰ هکتار ساحل ، است.

به گزارش خبرنگار صدر نیوز رئیس کل دادگستری گلستان که ریاست شورای حفظ بیت المال استان را نیز بر عهده دارد گفت : ارزش ریالی این زمین‌ها، میلیاردها تومان است که با رای دادگاه‌های استان به بیت المال بازگردانده شد.

هادی هاشمیان افزود: در مدت مشابه پارسال ۴۳۸ هکتار اراضی ملی و منابع طبیعی استان خلع ید شده بود.

هاشمیان با تاکید بر این که در نگاه ما پیشگیری مقدم بر قلع و قمع است، افزود: از دادستان‌ها خواسته ایم برای برخورد با متخلفان، منتظر گزارش دستگاه‌های اجرایی نمانند .

///////////////////////////////////////////

راه اندازی سامانه اینترنتی ثبت خواسته های عفو و بخشودگی در گلستان

با راه اندازی این سامانه افراد برای درخواست عفو ، تخفیف و تبدیل مجازات دیگر نیاز نیست به دادگستری مراجعه کنند.

به گزارش خبرنگار صدر نیوز معاون برنامه ریزی دادگستری گلستان گفت : در این شیوه شخص یا وابستگان آنها مانند پدر ، مادر ، همسر و فرزندان با مراجعه به نشانی اینترنتی adliran.ir و ورود به درگاه خدمات الکترونیک قضایی ، درخواست خود را ثبت و به دبیرخانه کمیسیسون عفو ارسال می کنند.

محمود اسپانلو افزود : مراحلی که درخواست طی می کند و نتیجه ی آن از طریق پیامک برای متقاضی ارسال می شود .

به گفته ی اسپانلو ، پیگیری اینترنتی درخواست نیز در این روش امکان پذیر است .

وی افزود : جلوگیری از کارچاق کنی افراد سودجو و شتاب بخشی در ثبت و بررسی خواسته های عفو ، یکی دیگر از مزایای این طرح است .

گلستان سومین استان کشور است که امکان ثبت اینترنتی خواسته های عفو امکان پذیر شده است .

///////////////////////////////////////

سازش ۷ پرونده با تلاش اعضا شورای حل اختلاف در یک روز

۱۵ نفر در این پرونده ها درگیر بودند که اگر رضایت نمی دادند این پرونده ها باید برای سیر مراحل رسیدگی وارد دادسرا می شد .

با پادرمیانی اعضای شورای حل اختلاف ، ۷ پرونده ضرب و شتم با سازش طرفین ختم شد.

به گزارش خبرنگار صدر نیوز شورای حل اختلاف استان گلستان؛ معاون قضایی و رئیس شورای حل اختلاف استان گفت: این پرونده ها از دادسرای گرگان به شعب ویژه صلح و سازش ارجاع شده بود که با پادرمیانی و تلاش صادقانه اعضای شورا ، طرفین از شکایت خود صرف نظر کردند و رضایت دادند.

احمد جعفری افزود : ۱۵ نفر در این پرونده ها درگیر بودند که اگر رضایت نمی دادند این پرونده ها باید برای سیر مراحل رسیدگی وارد دادسرا می شد .

جعفری یادآور شد: در راستای مواد ۸ و ۱۱ قانون شوراهای حل اختلاف و ماده ۱۱ آئین نامه اجرایی شعب ویژه صلح و سازش شوراهای حل اختلاف در دادگستری ها و دادسراهای سراسر استان مستقر هستند.

معاون قضایی و رئیس شوراهای حل اختلاف گلستان با تاکید بر اینکه تمرکز این شعب بر صلح و سازش در پرونده هاست و نه صدور، گفت: آمارها نشان می دهد که بیش از ۵۰درصد پرونده هایی که به این شعب وارد می شوند، با سازش طرفین مختومه می شود.

////////////////////////////////////////////

رئیس کل دادگستری گلستان ؛

بر اساس دستور العمل ستاد اقتصاد مقاومتی صدور هر گونه دستور قضایی که منجر به توقیف کارخانه ها و واحد های تولیدی شود ممنوع است .

به گزارش خبرنگار صدر نیوز هادی هاشمیان که ریاست ستاد اقتصاد مقاومتی استان را برعهده دارد گفت : ماموریت این ستاد کمک به رونق تولید و برخورد قانونی با کسانی است که در مسیر سرمایه گذاری سنگ اندازی می کنند.

هاشمیان افزود: از دادستان ها خواسته ایم ؛ موانع و سنگ اندازی ها در مسیر سرمایه گذاران را در استان شناسایی و در صورت نیاز برای مدیران متخلف پرونده قضایی تشکیل دهند.

هاشمیان همچنین از نظارت بر تسهیلات رونق تولید خبر داد و گفت : متاسفانه برخی افراد به اسم سرمایه گذاری تسهیلات می گیرند اما در بخش هایی غیر از تولید سرمایه گذاری می کنند .

این مقام ارشد قضایی استان افزود : به همین منظور و در راستای حمایت از سرمایه گذاران واقعی ؛ تسهیلات پرداخت شده به واحد های تولیدی و سرمایه گذاران رصد می شود تا اگر در جایی غیر از توئلید سرمایه گذاری شده باشد با متخلفان برخورد کنند.

Print Friendly, PDF & Email


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + دوازده =