۸ روز بازدید رایگان بمناسبت بازگشایی موزه باستان شناسی گرگان

  ۸ روز بازدید رایگان بمناسبت بازگشایی موزه باستان شناسی گرگان

مهندس ابراهیم کریمی مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان امروز ۱۶ خرداد ۹۶ خبر داد: بمناسبت بازگشایی موزه باستان شناسی گرگان بازدید از این موزه به مدت ۸ روز برای عموم مردم رایگان می باشد.

صدر نیوز : به گزارش روابط عمومی وامور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان مهندس کریمی با اعلام این خبر افزود: به مناسبت  بازگشایی مجدد موزه باستان شناسی گرگان بازدید از موزه مذکور از تاریخ ۱۷ لغایت ۲۴ خرداد ماه ۱۳۹۶ برای عموم مردم رایگان می­باشد.

کریمی در ادامه با اشاره به اقدامات صورت گرفته در موزه باستان شناسی گرگان تاکنون خاطرنشان کرد: راه اندازی آزمایشگاه مرمت اشیاء که از مجهزترین آزمایشگاه ها در سطح استان ها قلمداد می شود، اجرای عملیات ساماندهی و تجهیز مخزن امن موزه با بیش از ۱۱ هزار قلم اشیاء فرهنگی تاریخی که مخازن ۱، ۲و ۳ آن به اتمام رسیده و دو مخزن باقی مانده است، بازسازی و تجهیز سالن نمایشگاه اصلی موزه در طبقه فوقانی آن برابر با استاندارد های موزه ای و ساماندهی محیطی بخش نمایشگاه سنگ مزار و نمای بیرون موزه از اقدامات صورت گرفته این پروژه تا کنون است.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان در پایان گفت: در طی روزهای اعلام شده، علاقمندان به فرهنگ و تاریخ استان می­توانند از ساعت ۱۷ لغایت ۱۹ به خیابان شهداء، جنب امامزاده عبدالله (چهار راه شهداء) واقع در شهرستان گرگان مراجعه نموده و از اشیاء فرهنگی- تاریخی به نمایش گذارده شده درموزه باستان شناسی دیدن فرمایند.

گفتنی است پیشینه موزه فعلی باستان شناسی گرگان در مکان فعلی به سال ۱۳۵۵ باز می گردد که به عنوان موزه سنگ قبر افتتاح شد و در بهمن ماه سال ۱۳۶۷ با توجه به افزودن اشیاء باستان شناسی و مردم شناسی با وسعت حدود ۱۵۰۰ متر مربع عرصه و اعیان به فعالیت خود ادامه داد.

Print Friendly, PDF & Email


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 2 =